Warto wiedzieć:

Stołki kuchenne - nowoczesne taborety do kuchni

Taborety kuchenne (stołki kuchenne) to tradycyjne siedziska, które spotyka się w kuchniach domów jednorodzinnych i mieszkań w blokach. Ich popularność wynika nie tylko z tradycyjnego zastosowania, ale także z charakterystycznych cech tych wyjątkowych mebli. Otóż taboret kuchenny jest bardzo trwały, odporny na uszkodzenia, łatwy do utrzymania w czystości, a także lekki, dzięki czemu można go bez trudu przenieść pomiędzy pokojami lub podnieść na stół na czas mycia podłogi. Ponieważ stołek kuchenny - w przeciwieństwie do krzesła - nie ma oparcia ani podłokietników, umożliwia swobodny ruch, bardzo ważny podczas wykonywania prac kuchennych takich jak chociażby obieranie warzyw.

Taborety kuchenne jako stołki do jadalni

Oczywiście kuchnia to bynajmniej nie jedyne miejsce, w którym sprawdzi się stołek. Kolejnym pomieszczeniem, w którym można go znaleźć, jest jadalnia. Współczesne stołki do jadalni odznaczają się przykuwającym spojrzenie designem (np. nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym czy tradycyjnym) oraz wysoką jakością wykonania. W naszym sklepie znajdziesz taborety drewniane z drewna dostępnego w różnych wariantach kolorystycznych oraz taboret metalowy z miękkim siedziskiem zapewniającym komfort siedzenia.

Stołki do kuchni jako stołki do salonu

Jeśli taboret kuchenny użyty przy stole w jadalni Cię nie dziwi, co powiesz na stołki kuchenne jako stołki do salonu? Tak, te wyjątkowe elementy wyposażenia wnętrz mogą z powodzeniem zastąpić krzesła i fotele bądź uzupełnić kolekcję siedzisk, kiedy odwiedzi Cię duża liczba gości. Taboret nowoczesny może przybrać wyjątkową formę - może to być np. stołek barowy, który nada Twojemu mieszkaniu charakter stylowego loftu (zobacz też hokery). Taboret barowy sprzyja integracji ludzi i pozwala na prowadzenie wygodnych rozmów z bliska, nawet gdy w pokoju głośno gra muzyka.

Bez względu na to, czy potrzebny Ci tradycyjny lub nowoczesny taboret do kuchni, czy preferujesz minimalistyczne stołki do jadalni bądź salonu, u nas znajdziesz modele dla siebie. Zobacz ofertę!