Warto wiedzieć:

Warto również wspomnieć o tym, że karafki mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu, nie tylko do alkoholi. Karafka do wody to idealne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy pragniesz pozbyć się ze swojego stołu nieestetycznych plastikowych butelek, które z pewnością nie dodają uroku Twojemu wnętrzu. Postaw na proste i eleganckie rozwiązanie, które sprawdza się przy wielu okazjach, a przekonasz się, jak przyjemnie jest móc cieszyć się prostymi rzeczami w wyjątkowy sposób!

Karafki do whisky

Najpopularniejsze karafki to m.in. te do wina oraz do wody. Jednak prawdziwi smakosze whisky wiedzą, że odpowiednio dobrana do tego właśnie trunku karafka potrafi wydobyć z niego szczególny aromat, a serwowanie whisky z takiego szkła nadaje wyjątkowy charakter każdej okazji. Wśród propozycji Dedekor nie mogło zatem zabraknąć karafek do whisky! Oczywiście w najlepszych cenach!

Proponujemy Ci karafki przeznaczone do whisky w wielu różnorodnych odsłonach. Z łatwością wybierzesz szkło, które idealnie wpisze się w Twój gust i preferencje. Karafki do whisky mają najczęściej, podobnie jak szklanki do whisky, kształt prostopadłościanu, jednak bywają także owalne. Karafka z przeznaczeniem do whisky wykonana jest z grubego szkła i zawsze posiada korek (także szklany), co pozwala zatrzymać wyjątkowy aromat trunku wewnątrz. Uniwersalność karafek do whisky polega na tym, że sprawdzą się one także jako szkło do wódki, brandy, koniaku oraz nalewek, dlatego wybierając jedno rozwiązanie, zyskujesz kilka opcji przechowywania i serwowania alkoholu.

Karafki do wina

Karafka na wino, podobnie, jak kieliszki do wina czy kubki do grzańca, to wyposażenie, którego nie może zabraknąć w barku prawdziwego miłośnika tego wyjątkowego trunku. Jeśli właśnie poszukujesz karafki do wina, tutaj z pewnością znajdziesz najlepszą! Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele różnorodnych propozycji, z których każda to eleganckie szkło, odporne na zarysowania i uszkodzenia, wyróżniające się wielkością i kształtem dedykowanym właśnie przechowywaniu i serwowaniu wina. Karafki na wino posiadają szerokie dno, które pomaga dotlenić trunek i wydobyć z niego pełnię aromatu. Do wina białego wybierz karafkę bardziej smukłą. Do czerwonego o nieco pękatym kształcie.

W Dedekor znajdziesz karafki do wina o unikatowym, stylowym designie, który perfekcyjnie ozdobi Twój stół i pozwoli Ci na wygodne, eleganckie smakowanie ulubionego wina.

Karafki do nalewek

Karafki do nalewek, tak jak i do innych mocnych alkoholi, wykonane są z grubego, solidnego szkła i posiadają zazwyczaj kwadratową podstawę. Szklany korek zapobiega tutaj ulatnianiu się charakterystycznych dla nalewek aromatów.

W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych propozycji karafek o różnej pojemności - zazwyczaj 0,5 l oraz 0,75 l, co pozwala na zdecydowanie wygodne przechowywanie trunku. Wszystkie karafki wyróżnia wyjątkowa odporność na zarysowania i uszkodzenia, a możliwość mycia w zmywarce zapewni Ci wygodę i oszczędność czasu!