Warto wiedzieć:

Koniak to wyjątkowy alkohol, dlatego wymaga wyjątkowego traktowania. Niezwykle istotny jest sposób jego podania. Tutaj niezbędne będą odpowiednie kieliszki przeznaczone właśnie do koniaku. Ich interesujący wybór w atrakcyjnych cenach znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Historia koniaku

Pierwsze wzmianki na temat koniaku pochodzą z początku XVII wieku. Jest to czas, kiedy pojawiła się oficjalna nazwa tego trunku (cognac to w j. francuskim "eliksir życia"), on sam znany był i wytwarzany już w wieku XVI. Historia koniaku to historia winnic, które produkowały duże ilości wina i nie były w stanie go sprzedać. Transport w odległe zakątki świata był wówczas niemożliwy (jakość wina na to nie pozwalała), poszukiwano więc innych rozwiązań na nadwyżki produkcyjne. Tak zrodził się pomysł destylacji wina, a wzmocniony w ten sposób alkohol stał się szybko niezwykle popularny ze względu na swoje walory smakowe. Od roku 1830 rozpoczęto butelkowanie koniaku.

Kieliszki do koniaku - dlaczego taki kształt?

Kieliszki do koniaku, podobnie, jak kieliszki do likieru czy wina, to kształt niebędący dziełem przypadku. Otóż chcąc zasmakować w tym wyjątkowym trunku, jakim jest koniak, należy sięgnąć po pękate kieliszki o bardzo krótkiej nóżce, wykonane z cienkiego, delikatnego szkła. Kieliszek do koniaku trzymamy za czaszę po to, aby ogrzać trunek dłonią. W ten sposób wydobędziemy z koniaku jego unikatowe walory smakowe.

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze szkło, które pozwoli Ci rozsmakować się w tym niezwykłym alkoholu.

Konkurencyjne ceny kieliszków do koniaku w Dedekor

Proponowane przez nas kieliszki do koniaku prezentują się niezwykle elegancko i pozwalają wydobyć z tego wyjątkowego alkoholu pełnię smaku i aromatu. Co istotne, każdy kieliszek wykonany został z trwałego, odpornego na zarysowania szkła, dzięki czemu możliwe jest mycie kieliszków zmywarce. Wszystkie kieliszki proponujemy w bardzo atrakcyjnych cenach. To jeszcze więcej przyjemności z zakupu!