Warto wiedzieć:

Jeśli wyposażasz swój domowy bądź restauracyjny barek w kieliszki do wina - białego lub czerwonego - rozejrzyj się wśród naszych propozycji. To właśnie w Dedekor znajdziesz najpiękniejsze kieliszki do wina, imponujące designem, wykonaniem i stylem. Wszystkie proponujemy Ci w naprawdę atrakcyjnych cenach!

Kieliszki do wina - podstawowe wyposażenie

Zestaw kieliszków do wina, podobnie jak kieliszki do wódki, dzisiaj po prostu wypada mieć. Okazji, aby napić się lampki wina, nie brakuje, elegancka kolacja nie może obejść się bez znakomitego wina, a smakoszy tego wyjątkowego trunku - także wśród Twoich gości - przybywa.

W naszym sklepie zaopatrzysz się w eleganckie kieliszki do wina białego i czerwonego, a także do musującego prosecco. W jednym miejscu znajdziesz wiele rozwiązań, z których z łatwością wybierzesz to, które wpisze się w Twój gust, preferencje w zakresie wina, czy też styl Twojego domu.

Kieliszki do wina czerwonego i białego - jaka jest różnica?

Lampki do wina białego i czerwonego, a także kieliszki do prosecco, nieco różnią się od siebie.

  • Do wina czerwonego wybierz te większe, wyższe, z pękatą czaszą w kształcie tulipana zwężającego się nieco ku górze. Takie kieliszki pozwalają na większy kontakt wina z powietrzem, co wydobywa z niego pełnię aromatu, sprawia, że wino staje się gładsze i subtelniejsze.

  • Wino białe należy serwować w kieliszkach bardziej smukłych. Czasza takiego kieliszka posiada krawędzie nieco rozchylające się ku górze, jest także mniejsza, co pozwala ograniczyć kontakt wina z powietrzem, utrzymać jego niższą temperaturę oraz zatrzymać jego aromat.

  • Prosecco podajemy w kieliszkach przeznaczonych do win musujących i szampana - wysokich i wąskich, zatrzymujących niską temperaturę trunku oraz charakterystyczne bąbelki.

Kieliszki do wina - klasyczne czy nowoczesne?

W naszej ofercie znajdziesz kieliszki do wina w wielu pięknych odsłonach - klasyczne, pełne elegancji i wdzięku, a także bardziej nowoczesne w formie, a nawet wykonane z kolorowego szkła. Wybrane kieliszki pozwolą Ci nie tylko delektować się smakiem i aromatem ulubionego wina, ale i umożliwią stworzenie oryginalnych aranżacji stołu.

Konkurencyjne ceny kieliszków do wina w Dedekor

Oferowane przez nas kieliszki do wina to nie tylko piękny design i znakomite wykonanie z solidnego, odpornego na zarysowania i stłuczenia szkła. To także atrakcyjne ceny, dzięki czemu z łatwością zaopatrzysz się w cały zestaw kieliszków, zarówno do wina białego, jak i czerwonego.