Warto wiedzieć:

Martini to ten rodzaj alkoholu, który bezwzględnie wymaga serwowania w odpowiednich dla niego kieliszkach. Dzięki temu można się cieszyć nie tylko wyjątkowym smakiem trunku, ale również atrakcyjnym wyglądem przygotowanego koktajlu. Interesują Cię kieliszki do martini? Tutaj znajdziesz ich szeroki wybór w najbardziej interesujących odsłonach. Wszystkie w atrakcyjnych cenach!

Historia martini

Martini to jeden z tych drinków, których po prostu nie trzeba przedstawiać. To także marka wermutu o ponad 150-letniej historii, którego receptura owiana jest tajemnicą, a którego dostarcza nam jego włoski producent - Martini&Rossi.

Co do koktajlu martini (klasyczna wersja to gin + wytrawny wermut + zielone oliwki), wiadomo jedynie, że jego pierwsze wersje zaczęto przyrządzać w latach 60-tych XIX wieku w USA, a stworzenie receptury przypisuje się barmanowi Jerremu Thomasowi.

Kieliszki do martini - dlaczego taki kształt?

Podobnie, jak nasze kieliszki do wina, tak i kieliszki do martini to przede wszystkim doskonały design, który pozwala na pełne delektowanie się tym wyjątkowym trunkiem. To, czym charakteryzuje się kieliszek koktajlowy do martini, jest czasza w kształcie odwróconego stożka oraz długa, smukła nóżka. Czasza umożliwia efektowne smakowanie tego niezwykłego trunku oraz pozwala na zdobienia np. w formie dodanych oliwek lub wykończenia szkła cukrem. Wysoka nóżka umożliwia takie trzymanie kieliszka, które zapobiegnie ogrzewaniu schodzonego koktajlu. Kieliszki do Martini stanowią oryginalną dekorację stołu i nadają każdemu spotkaniu wyjątkowego charakteru.

Konkurencyjne ceny kieliszków do martini w Dedekor

W ofercie sklepu Dedekor znajdziesz zarówno proste, klasyczne kieliszki do martini, jak również te nieco bardziej fantazyjne - idealne do koktajli tworzonych na bazie martini. Podejmij swoich gości atrakcyjnymi drinkami! Ale najpierw zaopatrz się w odpowiednie kieliszki - u nas dostępne w naprawdę konkurencyjnych cenach!