Warto wiedzieć:

Kieliszki do likieru, które oferujemy, spełnią oczekiwania najbardziej wymagających smakoszy tego wyjątkowego trunku. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór kieliszków do likieru - klasycznych, jak i o bardziej fantazyjnych kształtach, a nawet kolorach. Wszystkie pozwolą Ci cieszyć się wyjątkowym smakiem likieru. Wszystkie proponujemy w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Historia likieru

Likier to słodka i gęsta wódka gatunkowa. Nazwa tego wyjątkowego trunku wywodzi się od włoskiego liquori, bo to w szesnastowiecznych Włoszech alchemicy rozpoczęli produkcję pierwszych wyrobów alkoholowych tego rodzaju. Ówczesne destylaty spirytusowe miały przykry smak i zapach. Zaczęto je dosładzać winem i miodem, aromatyzować ziołami i kwiatami. Z czasem udoskonalono proces destylacji i tak powstały likiery, które szczyt swojej popularności zyskały na przełomie XIX i XX wieku. Przez dekady likiery uchodziły za najdoskonalsze i najdroższe trunki serwowane na królewskich i książęcych dworach.

Kieliszki do likieru - dlaczego taki kształt?

Kieliszki do likieru przypominają te do wódki. Są niewielkie i posiadają mniejszą czaszę, gdyż alkohol, jaki się w nich znajduje, służy do stopniowego odkrywania nowych smaków. Kieliszki do likieru posiadają charakterystyczną smukłą nóżkę, zdobioną np. fantazyjnym grawerowaniem. Są one także często wykonane z nieco bardziej delikatnego szkła, które dodaje subtelności i delikatności temu wyjątkowemu alkoholowi.

Podobnie jak oferowane przez nas kieliszki do Martini, tak i kieliszki do likieru to forma dedykowana konkretnemu trunkowi. Wybierając spośród naszej oferty, zyskujesz pewność, że nie złamiesz zasad savoir vivre'u.

Konkurencyjne ceny kieliszków do likieru w Dedekor

Nie tylko doskonały design i perfekcja wykonania z odpornego na wstrząsy, temperaturę i zarysowania szkła, ale i wyjątkowo atrakcyjna cena wyróżnia proponowane przez nas kieliszki do likieru. Poznaj bliżej naszą ofertę!